Klassieke kindershow in een modern jasje
Pieter van Engen geeft zijn eigen draai aan de klassieke kindershow. Het vertrouwde concept blijft behouden maar de show is fris en helemaal van deze tijd. Alle kinderen doen mee en worden interactief bij de show betrokken. Goochelen, jongleren, humor en theater wisselen elkaar daarbij af.
De verschillende acts vormen samen een logische opbouw met een duidelijke spanningsboog. Zo blijft er steeds iets nieuws te beleven en zitten de kinderen 45 minuten lang geboeid op het puntje van hun stoel. Een complete kindershow waarin verwondering, humor en magie centraal staan.
Goochelshow vol humor en energie
De goochelshow is de meest uitbundige van Pieters kindershows. In hoog tempo volgen grappige goocheltrucs en onverwachte momenten elkaar op. De kinderen worden volop bij de show betrokken en sommigen mogen zelfs als assistent op het podium komen helpen. Daarbij gaat er natuurlijk van alles mis. De kinderen hebben dit al snel door, maar Pieter lijkt het zelf maar niet te begrijpen.
Deze show past uitstekend bij een publiek dat lekker enthousiast mag zijn. Lachen, roepen en meedoen horen er allemaal bij. De reacties van de kinderen zorgen voor extra plezier, improvisatie en spontane momenten. Juist de combinatie van magie, humor en hoge energie zorgt voor een goochelshow die van begin tot eind blijft boeien.
Ballonnenshow om in op te gaan
De ballonnenshow heeft een heel ander karakter. Humor en interactie zijn volop aanwezig, maar de voorstelling heeft meer de sfeer van theater. Met verhalende acts neemt Pieter de kinderen mee in een wereld waarin bijzondere balloncreaties een rol spelen.
Natuurlijk wordt er volop gelachen en gereageerd, maar de voorstelling vraagt iets meer aandacht en rust dan de uitbundige goochelshow. Daardoor komt deze kleurrijke kindershow het beste tot zijn recht bij een publiek dat zich in een verhaal laat meenemen. Ballonkunst, theater, humor en verwondering komen zo samen in één bijzondere show.
Liever het beste van beide werelden? Pieter speelt ook een combinatieshow met de sterkste elementen uit beide shows, die net als de goochelshow goed past bij een uitbundig publiek.
De inklimballon als grote finale
Een van de meest opvallende onderdelen van Pieters kindershows is de inklimballon. Bij deze spectaculaire act, ook wel een step-in act genoemd, blaast Pieter een enorme ballon op, net zo groot als hijzelf is. Eerst steekt hij zijn hoofd in de ballon en even later kruipt hij er helemaal in.
Eenmaal in de ballon begint Pieter op muziek een gek dansje te doen. Dat levert een bijzonder schouwspel op waar kinderen en volwassenen vaak nog lang over napraten. En natuurlijk moet hij daarna ook nog zien te ontsnappen… De inklimballon is de slot-act van alle kindershows, mits er voldoende vrije ruimte is om de act veilig uit te voeren.
Alleen het opblazen van de reuzenballon is al een act op zich. Steeds als Pieter stopt met blazen, weten de kinderen het wel, groter! Zo wordt de spanning steeds verder opgebouwd. Is er weinig ruimte om veilig in de ballon te klimmen? Dan laat Pieter de enorme ballon over de hoofden van de kinderen wegvliegen. Ook dat zorgt voor een spectaculaire en hilarische afsluiting.
Daarom kiezen opdrachtgevers voor Pieter
Geen standaardprogramma dat iedere keer hetzelfde is, maar een kindershow die past bij het publiek en de gelegenheid.
- Verschillende shows en combinaties mogelijk
- Speelduur: circa 45 minuten
- Veel humor, magie en interactie
- Afgestemd op leeftijd en publiek
- Geschikt voor kleine én grote groepen
- 3000+ opdrachten ervaring
Een kleurrijk cadeau om mee naar huis te nemen
Bij iedere boeking krijgt de opdrachtgever een exemplaar van Pieters eigen BallonKunst-fotoboek cadeau. 36 pagina’s vol bijzondere balloncreaties, door Pieter zelf gemaakt en gefotografeerd. Een leuke herinnering aan een kleurrijke wereld vol ballonnen.
Van schoolfeest tot groot evenement
Een leuke kindershow hoeft niet voor een groot evenement te zijn. Pieter speelt met net zoveel plezier voor een school, vereniging of kleine groep kinderen als voor honderden bezoekers op een groot evenement. Juist die afwisseling maakt het zo leuk.
Door de jaren heen verzorgde Pieter kindershows voor scholen, bedrijven, gemeenten, vakantieparken, verenigingen en evenementenorganisaties. Een uitbundige carnavalsmiddag vraagt tenslotte om een andere aanpak dan een schoolactiviteit, familiedag of themaweek.
De logo’s tonen een selectie van organisaties waarvoor Pieter heeft opgetreden. Bekende naam of kleine opdrachtgever, het doel blijft hetzelfde: kinderen die lachen, meedoen en met plezier op de show terugkijken.
Een kindershow kan ook klein en persoonlijk
Niet iedere gelegenheid vraagt om een podium, geluidsinstallatie of uitgebreid decor. Voor een kleiner gezelschap of een kleinere ruimte kan Pieter ook een compacte mini goochelshow spelen. Dat past zelfs in een huiskamer of in de hoek van een feestlocatie, waardoor deze vorm heel flexibel inzetbaar is.
Pieter speelt dicht bij de kinderen en betrekt ze volop bij de show. Juist doordat het publiek zo dichtbij zit, ontstaat er veel direct contact en spontane interactie.
Kinderen zitten er letterlijk met hun neus bovenop en beleven de magie van heel dichtbij. Geen microfoon of grote speelruimte, maar wel volop humor, magie en verrassingen. Zo kan ook een kleine setting uitgroeien tot een bijzondere kindershow waar iedereen middenin zit.
Een kindershow boeken die echt bij jouw publiek past?
Van een energieke goochelshow tot een kleurrijke ballonnenshow of een combinatie van beide: Pieter heeft verschillende kindershows in huis en denkt graag mee over wat het beste past. Daarbij kijkt hij naar de leeftijd, het publiek, de locatie en de gelegenheid.
Wie een kindervoorstelling op locatie zoekt, kan samen met Pieter bekijken welke show het meest geschikt is. Van een kleine groep tot een groot evenement: er is altijd een passende mogelijkheid.